Dlaczego Honda na pierwszy samochód?

części do Hondy Civic
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Poszukując pierwszego samochodu po zdaniu egzaminu na prawo jazdy, z pewnością większość młodych kierowców przystępuje do poszukiwania swojego pierwszego samochodu. Wybór na rynku wtórnym jest niezwykle duży, jednak warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Po pierwsze z pozoru tanie auta mogą generować dodatkowe koszty w postaci częstych napraw i trapiące je usterki. Warto zatem dowiedzieć się, jakie modele cechują się względną bezawaryjnością.

Budżet na pierwszy samochód dla młodego kierowcy

W dzisiejszym artykule skupimy się na możliwościach, jakie posiadamy w budżecie do 5000 złotych. Jest to bowiem segment samochodów najbardziej poszukiwanych dla młodego kierowcy. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że ryzyko złego traktowania samochodu wynikające z braku doświadczenia może przekładać się na wyższe koszty związane z eksploatacją. Warto wybrać zatem auto, którego części nie wyczyszczą naszego portfela.

części do Hondy Civic

Honda Civic piątej generacji

Civic piątej generacji w wersji Hatchback to według nas idealny wybór na pierwszy samochód dla młodego kierowcy. Mierzący 4070mm długości i 1700mm szerokości świetnie sprawdza się w warunkach miejskich np. podczas parkowania. Godnym polecenia jest silnik 1.3 oferujący moc 75 km, która powinna być wystarczająca dla młodego kierowcy. Ze względu na małą wagę, Civic V generacji z taką jednostką napędową i tak jest niezwykle dynamiczny. Godny polecenia jest również silnik 1.5 VTECT Economy – ciekawostką jest to, że w 1994 roku wygrał ADAC Eco Tour of Europe z niesamowitym wynikiem spalania 4.97 lista na 100 kilometrów. Godnym uwagi jest fakt, że niska pojemność silnika przekłada się na niską składkę ubezpieczenia, co czyni ten samochód nie tylko tanim pod kątem zakupu i spalania, lecz również tego obowiązkowego kosztu utrzymania.

Przestrzeń dla pasażera, duża widoczność i niskie ceny części

Zaletami Hondy Civic 5 generacji jest również przestronność wnętrza pomimo małych gabarytów samochodu. Samochód został zaprojektowany w sposób, dzięki któremu pomieści cztery a nawet pięć osób, które będa czuły się komfortowo. Na uwagę zasługuje fakt dużej widoczności ze względu na zastosowanie dużej powierzchni szyb. Dla młodego i niedoświadczonego kierowcy ma to duże znaczenie. Warto również wspomnieć, że na tamte czasy Honda Civic V oferowała solidne wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa – system ABS oraz poduszki powietrze. Części do Hondy Civic nie kosztują dużo, tak samo jak naprawy, gdyż ze względu na prostą konstrukcję, auto jest niezwykle łatwe w serwisowaniu.

1 Comment

  1. Pierwszy samochód nie powinien być drogi. Prawda jest taka, że młody kierowca umie jeździć na tyle, by zdać egzamin, dopiero później uczy się jeździć. Dlatego taki samochód jak Honda Civic jak najbardziej jest dobrym wyborem ze względu na cenę zakupu, niskie spalanie oraz dostępność części, które także nie są drogie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *