Czym kierować się przy zakupie alkomatu przeznaczonego do użytku domowego?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Alkomat jest przydatnym narzędziem, które warto zawsze mieć przy sobie. Do niedawna był ona zarezerwowany dla Policji oraz Straży Miejskiej, a obecnie może go kupić każdy. Jednak czym się kierować i na co zwracać uwagę w gąszczu ofert różnych producentów? Sprawdź porady zawarte w naszym artykule!

Czym kierować się przy zakupie alkomatu przeznaczonego do użytku domowego?

Czym jest alkomat i kiedy nam się przyda?

Alkomat pozwala nam w każdej chwili wykonać badanie trzeźwości podobne do tego, które realizowane jest podczas rutynowej kontroli drogowej. Może być on bardzo przydatnym narzędziem zwłaszcza wtedy, gdy nie jesteśmy pewni czy nasz organizm usunął całą zawartość alkoholu i czy jesteśmy gotowi do prowadzenia samochodu. Nawet najmniejsza ilość alkoholu we krwi może opóźniać nasz czas reakcji, a co za tym idzie, nie będziemy w stanie skutecznie zareagować podczas trudnej sytuacji na drodze. Jeśli zdarza Ci się, że kolejnego dnia po imprezie nie jesteś pewny, czy wsiąść za kółko, czy należy odczekać jeszcze kilka godzin, to alkomat z pewnością jest odpowiednim urządzeniem dla Ciebie.

Jak wybrać odpowiedni alkomat dla swoich potrzeb?

Wielu z nas swoją wiedzę na temat takich urządzeń jak alkomat zdobywa w sieci. Warto wiedzieć, które porady oraz sklepy internetowe, w których asortymencie znajdziemy interesujące nas urządzenia są odpowiednie. Kiedy podejmiemy decyzję o zakupie alkomatu, najczęściej kierujemy się ceną. W tym sklepie internetowym Sklep-alkomat.pl znajdziemy szeroki wybór różnych urządzeń, w różnych cenach. Pamiętajmy jednak, by unikać najtańszych urządzeń, które wykorzystują przestarzałą i podatną na czynniki zewnętrzne, a co najgorsze mało trwałą technologię. Dobrej jakości alkomat odpowiedni do użytku domowego to koszt kilkuset złotych.

Najbardziej rozsądnym wyborem będzie alkomat elektrochemiczny, który wykorzystywany jest między innymi przez Policję. Sensor w jaki jest wyposażony chroni nas przed sfałszowanymi pomiarami, a do tego charakteryzuje się znacznie większą wytrzymałością niż alkomat półprzewodnikowy, co oznacza że nie musimy go tak często kalibrować oraz serwisować co tańszy zamiennik. Warto pamiętać również, by wybierać modele wyposażone w dodatkowe czujniki ilości wdmuchiwanego powietrza, co jest kluczowe dla wykonania właściwego pomiaru. Należy również zapytać sprzedawcę o częstotliwość oraz ceny kalibracji, a także ewentualnego serwisowania urządzenia. Każdy oferowany alkomat posiada określoną liczbę zrealizowanych badań, po przekroczeniu której musi koniecznie zostać poddany kalibracji.

Mamy nadzieję, że nasze proste porady ułatwią dokonanie właściwego wyboru, który sprawi że będziemy zadowoleni z zakupu. Każde badanie powinno być przeprowadzane w zgodnych z instrukcją obsługi warunkach oraz w określony sposób.

2 Comments

  1. Na początku na pewno należy zapoznać się z asortymentem dostępnym na rynku, sprawdzić różne marki i wybrać najlepszą. Spośród szerokiej oferty najlepiej jest kupić markowy atestowany alkomat. Dobry alkomat to podstawa, warto więc kupić coś lepszego i mieć pewność pewność zakupionego sprzętu i dokonanego pomiaru.

  2. Bardzo ciekawy i potrzebny w dzisiejszych czasach wpis. Sporo ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet jedno czy dwa piwa potrafią zamącić w głowie i podczas jazdy wydłużyć czas reakcji nawet o kilka sekund. Jak niebezpieczne to może być chyba nie trzeba tłumaczyć. Warto więc – zgodnie z tym, co zamieszczone jest w artykule – zakupić alkomat na własny użytek i w razie wątpliwości sprawdzać swój stan trzeźwości przed wejściem „za kółko”. Od siebie polecam blog https://www.audi-a4.pl/ gdzie znaleźć można więcej ciekawych wpisów z gałęzi motoryzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *