Letni przegląd auta – na co zwrócić uwagę?

Przeglad samochodu
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Każdy kierowca czeka na pierwsze wiosenne promienie słońca by wreszcie móc zająć się swoim samochodem. Zima mocno daje się we znaki nie tylko kierowcą, ale i ich pojazdom. Śnieg, wilgoć, sól na drogach oraz niskie temperatury nie sprzyjają zachowaniu dobrej kondycji naszego auta. Po zakończeniu sezonu zimowego warto sprawdzić kilka kluczowych punktów w naszym samochodzie.

Sprawdzamy stan opon i zawieszenia

Letni przegląd samochodu powinniśmy zacząć od zweryfikowania stanu naszych opon. Zarówno letnich jak i zimowych. Zakładając letnie opony sprawdźmy stan ich bieżnika, czy są zużyte równomiernie oraz czy nie występują żadne inne uszkodzenia. Podobnie jest w przypadku opon zimowych. Po całym sezonie warto zweryfikować ich stan.

Podobnie w przypadku zawieszenia. Postarajmy się przynajmniej obejrzeć czy żaden z elementów nie został w mniejszym lub większym stopniu uszkodzony przez zimowe warunki drogowe. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości odnośnie stanu naszego zawieszenia, to jak najszybciej udajmy się na stację diagnostyczną.

Dlaczego warto zadbać o klimatyzację przed wakacjami?

W zimie bardzo często zapominamy o klimatyzacji w naszym samochodzie. Można się więc spodziewać, że po tym sezonie jej kondycja nie będzie najlepsza. Sezon letni warto więc zacząć od serwisu klimatyzacji, który powinien obejmować takie działania jak ozonowanie układu, sprawdzenie poziomu czynnika i jego ewentualne uzupełnienie oraz zweryfikowanie, czy cały układ jest szczelny. Po takim serwisie możemy być spokojni o to, że klimatyzacja spokojnie posłuży nam przez kolejne miesiące.

Pamiętajmy o wymianie filtrów.

Po zimie warto skupić się głównie na filtrach powietrza. Mowa tutaj oczywiście o filtrze kabinowym oraz powietrza trafiającego do silnika. Pyły i osady znajdujące się w powietrzu podczas sezonu zimowego skutecznie ograniczają przepływ powietrza, które powinno trafiać do wnętrza samochodu lub silnika. Wiosną pamiętajmy więc o wymianie wszystkich filtrów powietrza, które znajdują się w naszym samochodzie

Sprawdźmy stan podwozia i blacharki naszego samochodu

Zima to również wymagający okres dla wszystkich elementów blacharskich naszego pojazdu. Zarówno podwozie i nadwozie są narażone na działanie piasku oraz soli znajdujących się na nawierzchniach. Jeśli nie zadbamy odpowiednio o stan tych elementów możemy się spodziewać, że prędzej czy później pojawi się na nich trudna do usunięcia rdza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *